Angol nyelv tanítás az iskolában

Tanárok:

Nagyné Tóth Judit 1981 – 1985
Takács Erika 1984 – 1988
Albert Marianna 1988 – 1989
Dr. Fehérváryné Horváth Katalin 1989 - 1998
Wellmann Edit 1991 – 1992, 1997 – 1998
Márkus Marianna 1998 - 2002
Kovács Szilvia 2002 -
Vári Mária 1990 –

15 évvel ezelőtt a Békeszolgálat elkezdte munkáját Magyarországon, hogy segítse az angol nyelv tanítását. Iskolánk felismerte az anyanyelvi tanár jelenlétének fontosságát, így pályáztunk mi is, és több éven keresztül érkeztek hozzánk nyelvtanárok. Segítségükkel elindulhatott egy hatékony angol nyelvtanítás, speciális nyelvi csoportok alakulhattak.

Azóta több sikeres nyelvvizsgát tettek le a tanulóink illetve jelentkeztek nyelvtanárnak.
Minden tanévben szervezünk speciális nyelvi délutánokat, ahol az angol nyelvterület sajátos ünnepeiről emlékezünk meg játékos vetélkedő formájában.

A speciális csoportok megszűnése után a tanulóknak jelenleg lehetőségük van a heti három kötelező óra mellett további három órában tanulni a nyelvet.

Az angol nyelvű Dráma Klub

1992-ben a Békeszolgálat két tanárának kezdeményezésére indult el egy országos verseny, az Angol Nyelvi Drámafesztivál. Már az első évben jelentkeztünk, és sikeresen szerepelt a csoport. Ezt követően minden évben jelentkeztünk, és több különdíjat is elhoztak a szereplők. Az elmúlt pár év során azonban nem találtunk lelkes színjátszókat, így nem működött a dráma klub. 2006-ban újra meghirdettük a klubot, és minden évfolyamról akadt jelentkező. A Dráma Klub hetente találkozik, először a szövegfeldolgozás, majd a színpadi mozgás következik. A csoport tagjai készítik a jelmezeket valamint a díszleteket is.
A próbák munkáját segíti: Belinszky Bernadett, drámatanár és Vári Mária nyelvtanár.