Sportélet a középiskolában
Némethné Somogyi Andrea

Iskolánk tanulói részére heti 1 óra tömegsportot biztosít az iskola. A lányok osztályok közti bajnokságokat játszanak: teremfoci, kosárlabda, zsinórlabda és floorball sportágakban. A fiúk elsősorban futballoznak, így készülnek a különböző kupákra. Az idén már részt vettek Győrben, egy regionális bajnokságon, ahol 4. helyezést értek el. Ezenkívül minden tanévben részt vesznek a Ganz kupán, a keszthelyi Akadémia Alapítványa által rendezett focibajnokságon, voltak már Fonyódon, az ottani középiskola által szervezett kupán. Több éven át iskolánkban megrendezésre került a helyi Béri Balogh Ádám kupa.

Iskolánkban szakképzett gyógytestnevelő végzi a deformitásokkal rendelkező tanulók speciális foglalkoztatását, ami az elmúlt évekhez viszonyítva egyre népszerűbb, a tanulók és szülők felismerték e torna fontosságát.

Diákjaink közt több igazolt sportoló található labdarúgás (ZVFC), kézilabda (ZKC), karate (Shotokan Karate-Do Egyesület) sportágakban.